Korekta lakieru samochodowego i jej możliwości

Korekta lakieru samochodowego i jej możliwości

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego auto jak najdłużej zachowało doskonały wygląd i lśniący połysk. Intensywny ruch uliczny, agresywne warunki otoczenia, sól i odczynniki mają negatywny wpływ na powłokę lakierniczą. Karoseria traci połysk i blask, ulega zarysowaniom i odpryskom, co nieuchronnie prowadzi do korozji. Można to naprawić jedynie poprzez kosztowny remont pojazdu.

Czym jest miejscowe lakierowanie samochodu?

Korekta lakieru Poznań to lakierowanie oddzielnych części samochodu, które mają małe odpryski, zadrapania, otarcia lub uszkodzenia. Przykładowo, takim elementem mogą być porysowane drzwi boczne, maska lub zderzak itp. Zrozumiałe jest pytanie: czy świeżo pomalowana część nie będzie wyglądała zupełnie inaczej niż reszta karoserii? Ważne jest, aby farbę dobrać prawidłowo, nie „na oko”, ale zgodnie z dokładnym numerem seryjnym. Następnie, jeśli wszystkie etapy profesjonalnego lakierowania zostaną dokładnie wykonane, świeżo polakierowany element nie będzie się różnił od reszty karoserii.

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego auto jak najdłużej zachowało doskonały wygląd i lśniący połysk

Zalety lakierowania miejscowego samochodu

  • Nie ma potrzeby malowania całej części;
  • Maksymalne zachowanie oryginalnego fabrycznego wykończenia i grubości;
  • W porównaniu z lakierowaniem tradycyjnym trwa to krócej;
  • Nie jest konieczny demontaż lub ponowny montaż części, wszystko pozostaje na mocowaniach fabrycznych;
    Niższe koszty.

Należy również pamiętać, że po naprawie miejscowej części nie uważa się za przemalowaną, ponieważ nie było demontażu/instalacji, a grubość powłoki lakierniczej została zachowana w możliwie największym stopniu. Pozwala to zachować wartość samochodu w przypadku jego sprzedaży w przyszłości.

Malowanie miejscowe jest znacznie tańsze, mniej czasochłonne i daje doskonały efekt estetyczny

Oszczędność czasu i pieniędzy

Usługa ta stanowi praktyczną i niedrogą alternatywę dla pełnej renowacji całego ciała. Ponadto nie ma sensu przeprowadzać pełnego lakierowania tylko z powodu jednej uszkodzonej lub porysowanej części. Malowanie miejscowe jest znacznie tańsze, mniej czasochłonne i daje doskonały efekt estetyczny.

Kompleksowe lakierowanie samochodu

Nadwozie to zastosowanie materiałów lakierniczych i malarskich na wszystkich elementach nadwozia bez wyjątku. Może to obejmować użycie kolorów lub odcieni innych niż rodzime. Jest to jedna z zalet pełnego odnawiania w porównaniu z malowaniem poszczególnych części na miejscu, ponieważ nie ma potrzeby dobierania odpowiedniego koloru. Pełen lakier jest często wybierany po wypadku lub rozległych pracach blacharskich, a odnawianie jest również skutecznym sposobem na przywrócenie karoserii jej pierwotnego wyglądu.

Henryk