W jaki sposób wyczyścić tapicerkę w samochodzie sposobem domowym?

W jaki sposób wyczyścić tapicerkę w samochodzie sposobem domowym?

Niezależnie od tego, czy tapicerka w naszym samochodzie wykonana została z ekoskóry najwyższej jakości, czy też z tradycyjnego materiału, jej pielęgnacja jest jednym z elementów podstawowych auto detailingu. Nie musimy nikogo uświadamiać, jak dla kierowcy oraz pasażerów jest niekomfortowa jazda w brudnym samochodzie. Poniżej opowiemy, jak wygląda czyszczenie foteli Poznań – glancprojekt.pl.

Podstawowe zasady czyszczenia tapicerki

Tapicerka na jakości traci na skutek wszelkich mechanicznych uszkodzeń - pęknięć, czy też przetarć, ale także przez pielęgnację nieodpowiednią

Tapicerka na jakości traci na skutek wszelkich mechanicznych uszkodzeń – pęknięć, czy też przetarć, ale także przez pielęgnację nieodpowiednią. Jazda w niehigienicznym oraz brudnym samochodzie nie należy do przyjemnych. Jest to niejedyny powód, dla którego poświęcić należy czas oraz energię na jego wyczyszczenie – auto traci na swojej wartości, jeśli zaniedbujemy czyszczenie tapicerki i jest zabrudzone permanentnie. Szczególnie wyczuleni na utrzymanie wyposażenia samochodu w czystości powinni być kierowcy, którzy świadczą usługi transportowe. Jest niedopuszczalne zaniedbanie wyglądu podłogi czy siedzeń, dlatego należy kontrolować regularnie ich stan. Czyszczenie tapicerki jednak dotyczy wszystkich kierowców – niezależnie od tego, czy w nich jeżdżą sami, czy codziennie mają kilkudziesięciu pasażerów.

W samym czyszczeniu tapicerki jest bardzo ważna systematyczność. Ma kontakt z bardzo wieloma czynnikami. Przeciera się od ubrań, zostają na niej włosy, wsiąka w nią pot, brudzi się od picia i jedzenia, a także wnoszonego piasku oraz błota pod butami. Poza tym należy pamiętać, że tapicerka to nie tylko same fotele – czyszczenia wymagają także zagłówki, boczki drzwi, wykładziny w bagażniku i pod fotelami. Warto kompleksowo wyprać tapicerkę i nie pomijać żadnego elementu. Poza zabrudzeniami wnętrze samochodu jest narażone również na wsiąkanie dosyć nieprzyjemnych zapachów.

Odkurzanie tapicerki powinniśmy najlepiej wykonywać w sposób systematyczny, częściej niż czyszczenie kompleksowe. Jest to bardzo szybka czynność, dlatego też powinniśmy co dwa tygodnie wygospodarować nieco czasu. Poza tym prania tapicerki nie powinniśmy w żadnym wypadku wykonywać bez odkurzenia całego naszego samochodu. Bardzo ważne jest to, aby odkurzacz posiadał końcówkę o sporej ssącej sile, szczególnie w przypadku materiałowej tapicerki. Sierść, roztocza, kurz oraz innego rodzaju drobinki wchodzą w nią niesamowicie głęboko. Właśnie dlatego odkurzanie jest absolutnie konieczne. Pamiętajmy o tym. O samochód należy dbać i to regularnie.

Henryk