Skórzana tapicerka w samochodzie – jak o nią dbać?

Skórzana tapicerka w samochodzie – jak o nią dbać?

Bardzo trwały materiał

Skórzana tapicerka w naszych samochodach jest od dawna synonimem luksusu. Gdy decydujemy się na zakup samochodu ze skórzaną tapicerkę, bardzo często myślimy, że zachowa ona na lata swój pierwotny wygląd, kolor, jak i strukturę. Niestety, po kilku latach eksploatacji fotele skórzane są już w stanie określonym jako nie najlepszy.

Skóra uchodzi za bardzo trwały materiał. Jednak tylko pod warunkiem, że będziemy prawidłowo o nią dbać. Musimy używać odpowiednich środków do pielęgnacji oraz czyszczenia. Przyjmuje się, że sama częstotliwość zabiegów czyszczenia oraz pielęgnacji zależy od użytkowania samochodu. Dla w pełni normalnego użytkowania czyszczenie i zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane średnio raz na trzy miesiące. Dzięki temu efekty będą w pełni satysfakcjonujące.

Zadbaj o ochronną warstwę

Musimy także pamiętać o tym, że tapicerka skórzana na fotelach posiada warstwę ochronną, która ochroni skórę przed promieniami UV, uodparnia skórę na działanie wysokich oraz niskich temperatur, jak i ochroni skórę przed wilgocią. Ta ochronna warstwa ułatwia również proces mycia tapicerki. Z każdorazowym procesem mycia oraz wraz z upływem czasu, warstwa ta zanika. Gdy tylko dopuścimy do usunięcia całkowitego warstwy, nasza tapicerka jest narażona do powstania trwałych przebarwień, szybciej utraci kolor, może wyblaknąć, a w miejscach najbardziej eksploatowanych narażona jest do utraty przetarć, struktury, jak i pęknięć.

O tapicerkę skórzaną możemy zadbać samodzielnie przy pomocy co po niektórych preparatów, ale możemy także skorzystać z pomocy specjalistów. Gdy jesteśmy zainteresowani drugą opcją, to pokuśmy się o skorzystanie z usługi GlancProjekt – czyszczenie skór Poznań. Tego rodzaju usługa jest oferowana przez wiele firm. Zanim jednak oddamy nasz samochód w ręce danej firmy, to sprawdźmy ją. Bardzo ważnym wyznacznikiem mogą się okazać opinie zamieszczane przez konsumentów w sieci. Dużo do myślenia daje nam także doświadczenie firmy na rynku oraz rozbudowanie oferty. Warto zgłosić o pomoc do firmy, którą ktoś znajomy nam polecił. Dzięki temu mamy ułatwione zadanie i jesteśmy pewniejsi swojego wyboru. Zadbajmy także o to, aby firma była z pobliskiej lokalizacji. Samochód na czyszczeniu skór musimy zostawić na jakiś czas, a więc musimy wrócić do domu lub do pracy. Gdy firma czyszcząca skóry będzie w dalekiej odległości, to niestety możemy mieć problem z dotarciem do domu środkami komunikacji miejskiej. Jest to ważny aspekt, na który warto zawczasu zwrócić uwagę.

Henryk