Pranie tapicerki samochodowej za pomocą kwasu winnego

Zanieczyszczenia i brud na tapicerce samochodowej to problem, z którym zmaga się wiele osób. Szczególnie trudno jest pozbyć się plam i niechcianych zabrudzeń, które powstają na skórzanej tapicerce. Istnieje jednak skuteczny sposób na to, aby pozbyć się niechcianych zabrudzeń – użycie kwasu winnego. Kwas winny jest łagodnym kwasem organicznym otrzymywanym ze spirytusu winnego. Jest on bardzo skuteczny w usuwaniu plam i brudu, a przy tym nie uszkadza tkanin ani skóry.

Aby użyć kwasu winnego do prania tapicerki samochodowej, należy rozcieńczyć go wodą w stosunku 1:1 i nanieść na plamy lub brudne miejsca za pomocą gąbki lub szczoteczki. Następnie należy tapicerkę odstawić do wyschnięcia i ponownie ją przetrzeć suchym ręcznikiem papierowym lub miotełką.

Jak przeprać tapicerkę samochodową za pomocą kwasu winnego?

Pranie tapicerki samochodowej Poznań za pomocą kwasu winnego jest stosunkowo łatwym zadaniem. Wymaga ono jednak odpowiedniej przygotowania i precyzji, aby uniknąć uszkodzeń tkanin. Poniższy krótki poradnik pomoże Ci wykonać to zadanie szybko i skutecznie.

Do prania tapicerki samochodowej potrzebujesz:

  • 1 litr kwasu winnego;
  • 2 litry ciepłej wody;
  • Miękką szmatkę lub gąbkę;

Przed rozpoczęciem pracy dokładnie oczyść tapicerkę ze wszelkich brudów i kurzu. Możesz to zrobić np. przez odkurzanie lub przemywanie jej miękkim mokrym ręcznikiem. Następnie wymieszaj kwas winny z ciepłą wodą w proporcji 1:2 i nałóż powstały roztwór na całą powierzchnię tapicerki – staraj się nie pomijać żadnego miejsca. Po upływie 15 minut dokładnie spłucz powierzchnię tapicerki ciepłym strumieniem wody, a następnie dokładnie osusz ją ręcznikiem papierowym lub bawełnianym.

Jak używać kwasu winnego do prania tapicerki samochodowej?

  1. Nakryj tapicerkę samochodową ściereczką lub starem ręcznikiem, aby chronić ją przed kapaniem kwasu winnego.
  2. Rozcieńcz kwas winny w wodzie w stosunku 1:10 i nanieś na plamy na tapicerce samochodowej.
  3. Pozostaw mieszaninę na plamach na około 30 minut, a następnie zmyj ją ciepłą wodą z mydłem.
  4. Na końcu susz tapicerkę samochodową przy użyciu suszarki do włosów lub czystej ściereczki.

Dlaczego warto używać kwasu winnego do prania tapicerki samochodowej?

Kwas winny jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy pozbyć się plam z tapicerki. Jest łatwo dostępny i tani, a do tego skuteczny. Można go kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością lub online.

Jakie są inne sposoby na pranie tapicerki samochodowej?

Na początku trzeba odkręcić tapicerkę samochodową i wyjąć ją z samochodu. Należy umyć tapicerkę w letniej wodzie z mydłem i delikatnym detergentem. Następnie trzeba ją dokładnie osuszyć, a następnie nałożyć na nią środek chroniący przed plamami. Tapicerkę można także przetrzeć benzyną ekstrakcyjną, która ma właściwości czyszczące. Benzyna ekstrakcyjna jest szczególnie skuteczna w usuwaniu tłustych plam i brudu.

Henryk