Jak auto folie chronią karoserię samochodu?

Jak auto folie chronią karoserię samochodu?

Każdy samochód wykonany jest z blachy, która jest lepiej lub gorzej zabezpieczona przed korozją. Nawet jeżeli istnieje na niej gruba warstwa ocynku, podkładu reaktywnego i lakieru, to i tak np. w razie uderzenia kamieni może dojść do powierzchownego uszkodzenia takiej powłoki. To z kolei powoduje, że w stal wdaje się korozja, pojawia rdza, która na początku tylko szpeci wygląd pojazdu. Z czasem jednak rozprzestrzenia się coraz bardziej, wżera głęboko w blachę i powoduje perforacje podwozia lub/i nadwozia.

Jak chronić się przed korozją?

Folie do oklejania samochodów bardzo przydają się też w różnych firmach, które eksploatują duże floty pojazdów

Jednym ze sposobów ochrony auta przed korodowaniem jest stosowane różnego rodzaju powłok ochronnych. Przy okazji chronią one również lakier, między innymi przed oddziaływaniem promieniowania UV. Trzeba jednak przyznać, że jest to tylko półśrodek, który bardziej przeznaczony jest na ochronę przed zarysowaniami i blaknięciem lakieru, niż faktycznym zapobieganiem powstawania korozji. Tutaj o wiele lepszym rozwiązaniem są specjalne folie. Mogą one mieć różne grubości, a także różną elastyczność, dzięki czemu są w stanie przeciwstawić się uszkodzeniom powodowanym np. przez obijanie się kamieni o dolną część drzwi czy progów. To jednak nie jedyne zalety, jakie posiadają auto folie Poznań to jedno z dużych miast w Polsce, więc bez problemu znajdziemy w nim firmy, które poradzą sobie z zabezpieczeniem auta za pomocą takiej właśnie folii. Na wykonanie usługi zazwyczaj jest dawana gwarancja, która pozwala mieć pewność, że praca została wykonana w odpowiedni sposób.

Nie tylko ochrona przed rdzą

Każdy samochód wykonany jest z blachy, która jest lepiej lub gorzej zabezpieczona przed korozją

Folie samochodowe można wykorzystać również na wiele innych sposobów. Między innymi może to być zmiana koloru auta, zamiast płacić za drogie jego przemalowywanie. Zazwyczaj jest to ułamek ceny, którą zaproponował by nam nawet lakiernik ze średniej półki. Stąd też wiele osób, które chcą odświeżyć wygląd swojego pojazdu, albo też marzą o ciekawym sportowym designie, decyduje się właśnie na skorzystanie z oklejania pojazdu, wykorzystując do tego celu auto folie Poznań umożliwia nam skorzystanie w tym celu z usług wielu różnych warsztatów, które oferują właśnie możliwość wykorzystania folii do zmiany koloru auta. Ten sposób jest nie tylko tańszy od lakierowania, ale ma również inne zalety. Przede wszystkim nie jest trwały, jeżeli chcemy wrócić do oryginalnego wyglądu wystarczy folię odkleić. Inną zaletą jest również krótki czas wykonania oklejania, w przeciwieństwie do lakierowania. Auto może być gotowe nawet w ciągu jednego dnia, podczas gdy malowanie to zazwyczaj proces mocniej rozłożony w czasie.

Inne pożyteczne zastosowania


Folie do oklejania samochodów bardzo przydają się też w różnych firmach, które eksploatują duże floty pojazdów. Firmowe auta powinny być odpowiednio oznaczone i do tego właśnie celu wykorzystuje się auto folie Poznań ma mnóstwo przedsiębiorstw kurierskich i innych, których samochody posiadają naklejone logo firmy, a także inne informacje o tym do kogo należą. Jest to bardzo istotne z biznesowego punktu widzenia. Jeszcze inna możliwość wykorzystania folii to stworzenie na aucie powierzchni reklamowej. Jeżeli przejeżdżamy duże ilości kilometrów, a auto jest odpowiednio duże, możemy wykorzystać go jako ruchomy billboard i zarabiać na tym. Reklamę nanosi się na powierzchnię pojazdu właśnie za pomocą auto folii. Dzięki temu można łatwo zmienić jej treść na inną, albo też usunąć całkowicie np. w momencie gdy chcemy samochód sprzedać. Jak widać zastosowań dla folii samochodowych jest multum i dlatego nie jest dziwne, że stają się one tak popularne.

Henryk