Czyszczenie felg – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Czyszczenie felg – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Aluminiowe felgi kupujemy między innymi po to, aby poprawić wygląd naszego samochodu. Ciekawy wzór obręczy nadać może naszemu pojazdowi całkiem nowy charakter. Zaś z drugiej strony koła są często częścią auta najbardziej zabrudzoną. Prezentują się o wiele poniżej naszych oczekiwań. Jak oraz czym myć aluminium, aby to zmienić? Czyszczenie felg Poznań to nie taka łatwa praca.

Jak czyścić alufelgi?

Obręcze narażone są nieustannie na działanie czynników, które to wpływają w sposób negatywny na ich lakierniczą powłokę. Są one najczęściej zabrudzone hamulcowym płynem, błotem, solą drogową, a także smołą. Nieodpowiednia konserwacja alufelg, czy też jej brak doprowadzić mogą do ich zniszczenia. Może to wpłynąć na komfort jazdy, a do tego nie będzie to, zbyt dobrze wyglądało. W jaki sposób dbać o aluminiowe felgi? Kurz oraz pył się z czasem nawarstwiają. W efekcie powstaje masa, którą jest dosyć trudno usunąć. Dlatego też obręcze warto jeszcze pielęgnować przed ich pierwszym montażem. Pokryjmy je przy wykorzystaniu specjalnego wosku, który to zabezpieczy ją przed osadzaniem się zabrudzeń. Dzięki temu będzie nam później łatwiej je myć. Przed nałożeniem ponownym wosku koniecznie umyjmy dokładnie felgi aluminiowe oraz je wysuszmy.

Obręcze narażone są nieustannie na działanie czynników, które to wpływają w sposób negatywny na ich lakierniczą powłokę

Na gruntowne czyszczenie należy poświęcić nieco czasu. Nie można tego robić byle jak, czy też w dniu, w którym nie mamy zbytnio czasu. Niestety kilka godzina taki zabieg będzie nam zajmował czasu.  A czym powinniśmy czyścić felgi aluminiowe? Konserwacja aluminiowych felg powinna się opierać na ich myciu regularnym przy pomocy odpowiednich preparatów. Czyste felgi nie tylko lepiej wyglądają, ale także łatwiej je utrzymać w świetnej formie. Czarne alufelgi tak samo, jak stalowe felgi wyglądają bardzo efektownie, ale jedynie wtedy, gdy ten kolor nie jest samym efektem zaniedbań. Na najlepsze efekty możemy liczyć poprzez mycie regularne oraz ręczne. Możemy się wspomóc myjką ciśnieniową, ale pamiętajmy, aby zachować odległość bezpieczną dyszy od samych obręczy. Jest to zazwyczaj około piętnastu centymetrów, a wytyczne dokładne znajdziemy w instrukcji obsługi danej myjki. Gdy się nie dostosowujemy do tychże zaleceń, możemy się przyczynić przykładowo do uszkodzenia przewodów hamulcowych, które są bardzo delikatne.

Warto zlecić czyszczenie felg profesjonalistom. Oni się na tym znają. Robią to poprawnie, szybko, jak i bez żadnych zastrzeżeń. Warto nieco się postarać, aby rzeczywiście natrafić na dobrych fachowców.

Henryk