Czas na nowe auto? Nie, lepiej zmień jego kolor!

Czas na nowe auto? Nie, lepiej zmień jego kolor!

Znudził Ci się Twój obecny samochód i czujesz, że to czas na jakieś zmiany, ale nie wiesz na jakie? Zastanawiasz się, czy warto inwestować w zmianę koloru swojego pojazdu? A może szukasz informacji o tym, czym są folie ochronne i czy naprawdę zmieniają kolor samochodu? Sprawdź, jak łatwo odmienić swój samochód i co warto wiedzieć o różnych sposobach zmiany koloru pojazdu!

W jaki sposób odmienić wygląd swojego samochodu?

W każdym aspekcie życia czasami przychodzi czas na zmiany. Jeżdżąc cały czas tym samym samochodem, łatwo poczuć pewne znudzenie posiadanym pojazdem i tęsknotę za czymś nowym. To uczucie może pojawiać się zwłaszcza wtedy, kiedy codziennie mija się na drogach i parkingach przeróżne marki i modele samochodów. W pogoni za zmianami nie zawsze jest konieczna wymiana całego samochodu na nowszy lub inny model, zwłaszcza jeśli silnik i wszystkie mechanizmy pojazdu są w pełni sprawne. Jeśli nie, warto najpierw przystąpić do gruntownego remontu samochodu i naprawy wszystkich usterek, co na pewno poskutkuje odczuwaniem większej przyjemności z jazdy tym pojazdem.

W każdym aspekcie życia czasami przychodzi czas na zmiany

W samochodach jest też wiele elementów, które można zmienić niewielkim kosztem. Można na przykład wymienić tapicerkę na zupełnie inną, w odmiennym kolorze lub z innego materiału. Skórzane fotele, nawet jeśli ze skóry wykonany jest wyłącznie pokrowiec, całkowicie zmieniają doznania w trakcie jazdy. W samochodzie można też zmienić zawieszki, wycieraczki lub zainwestować w przeróżne dodatki. Popularne są pokrowce na kierownicę, dodatkowe uchwyty na deskę rozdzielczą i wymiana gałki skrzyni biegów. To niewielkie zmiany, które można wprowadzić przy niewielkim wysiłku i względnie niskim kosztem.

Zmiana koloru auta Poznań

Czasem jednak niewielkie zmiany to za mało i potrzebna jest zmiana koloru auta Poznań. Kiedy lakier jest zarysowany, zaczyna rdzewieć lub zaczyna blaknąć, można zdecydować się na odnowienie go. Najpopularniejszym zabiegiem jest lakierowanie. Przed przystąpieniem do nałożenia nowej warstwy lakieru, usuwa się różne wgniecenia, wszystkie rysy i uszkodzenia, które obniżają wartość pojazdu w przypadku sprzedaży. Ponowne lakierowanie pojazdu jest jednak czasochłonne, kosztowne i w przypadku starszych pojazdów, wymaga zmian w dokumentach. W trakcie rejestracji pojazdu każdy właściciel samochodu był zobowiązany do podania koloru swojego samochodu. Bez aktualizacji tej informacji, każdy kierowca jeżdżący tym pojazdem, w trakcie kontroli drogowej może się narazić na dokładniejsze sprawdzenie samochodu.

Owijanie samochodu folią nazywa się inaczej car wrapping i polega na nałożeniu folii na samochód w sterylnych warunkach

Istnieje też druga możliwość zmiany koloru pojazdu, która nie wymaga zgłoszenia w urzędzie (więcej). Jest nią skorzystanie z folii ochronnych, które zmieniają kolor pojazdu. Jest to metoda mniej trwała niż lakierowanie, ale bardzo efektowna. Owijanie samochodu folią nazywa się inaczej car wrapping i polega na nałożeniu folii na samochód w sterylnych warunkach. W trakcie nakładania folii musi panować stabilna temperatura około 21-23°C. Każdy element pojazdu jest oklejany osobno, poprzez nałożenie folii we wcześniej wyciętych kształtach, na każdy fragment blachy. Dobre dopasowanie folii do samochodu to nie lada wyzwanie. Powierzchnia blachy musi być idealnie oczyszczona i dokładnie wypolerowana, każda nierówność wpłynie negatywnie na efekt. Folia posiada specjalny klej, który rozpływa się pod wpływem wysokiej temperatury i idealnie scala nową warstwę z blachą samochodu. Po skończonym nakładaniu folia musi wyschnąć i dopasować się do każdego elementu, a po 24 godzinach można swobodnie jeździć samochodem w całkowicie nowej wersji kolorystycznej.

Henryk